ona: projektant i dyrektor kreatywny marki ARCHEO. Prywatnie amatorka zapomnianych aromatów, kudłata kolekcjonerka przedmiotów z duszą, fotograf, podróżnik, sportowiec. Absolwentka Politechniki Gdańskiej ze specjalnością Zarządzania Firmą.

Dysponuje niesamowitą energią dlatego w ARCHEO bierze czynny udział we wszystkich etapach realizacji projektów, od pomysłu, szkicu na kartce do reklamy nowych produktów i jego promocji. Odpowiada także za współpracę z podwykonawcami oraz dba o zadowolenie klientów.

on: archeolog, stolarz i artysta. studia archeologiczne i wiele lat obcowania z zabytkami ukształtowały w nim zamiłowanie do wartości nieprzemijających: tradycji i piękna. Zaczarowany świat drewna uczy go wrażliwości i pokory.

„Fascynacja drewnem towarzyszy mi od dzieciństwa. prezent od rodziców „mały stolarz” – kilka prostych narzędzi: dłutko, hebel, świderek – stało się początkiem przygody z zaczarowanym światem.”

Założyciel i właściciel marki Meble Gdańskie – Zbigniew Żurawski oraz ARCHEO. Swoje zdolności i umiejętności wykorzystuje od niemal 20 lat projektując m.in. dla papieża Jana Pawła II, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, Helmuta Kohla, Tadeusza Mazowieckiego oraz Andrzeja Wajdy. Wykonane przez niego meble można zobaczyć m.in. w Nowym Ratuszu w Gdańsku, Dworze Artusa, czy Archikatedrze Oliwskiej.

razem: fascynuje ich drewno. Struktura wcześniej żywa, niepowtarzalna, tak jak my, ludzie. Każdy fragment to inna tajemnica. Wspólnie tworzą biżuterię oraz projektują i wykonują meble. Każdy projekt długo dyskutują, szkicują, zmieniają. Wzajemnie się inspirują i wspierają.

Ojciec i córka. Duet idealny. Całkowicie różne zainteresowania potrafią twórczo przedyskutować i połączyć. Wspólnie tworzą ekskluzywne przedmioty, które przemawiają duszą. Czy może być inaczej jeśli w pracy wykorzystują drewno, które pamięta subtelny zapach wiatru błądzącego w dzikich XIV-wiecznych borach? Ścięte, przygniecione grubą warstwą ziemi, blisko 700 lat na swych barkach wspierało fundamenty Starego Miasta Gdańska. Podczas prac archeologicznych w XXI wieku znów ujrzało światło dzienne. Szlachetny czarny dąb. Wysuszony. Wyszczotkowany. Zabezpieczony woskiem. To właśnie istota i wyjątkowość ARCHEO.

Wspólnie promują Gdańsk i rozwijają markę ARCHEO tworząc niepowtarzalne kolekcje: eleganckie upominki w ramach ARCHEO SOUVENIRS, unikalną biżuterię ARCHEO JEWELLERY oraz – od niedawna – inspirowaną morzem i żeglarstwem kolekcję ARCHEO SAILING JEWELLERY. Kolejne kolekcje są już w przygotowaniu …

Zapraszamy do współpracy!


KONTAKT
INFO@ARCHEOSOUVENIRS.COM
+48502152777
PRACOWNIA
83-111 MIŁOBĄDZ, DĄBRÓWKA 53
EKSPOZYCJA
CENTRUM JACHTINGU
01-531 Warszawa, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2
11-730 Mikołajki, Aleja Kasztanowa 10

Sklep HELLY HANSEN
81-718 Sopot, Powstańców Warszawy 6